#mozi - film - sorozatok



Ez az a film, amitől biztosan nem akar majd több műfenyőt, PET-palackot és szappanadagolót látni
 

Ez az a film, amitől biztosan nem akar majd több műfenyőt, PET-palackot és szappanadagolót látni

Hol készülnek a fogyasztói társadalom többnyire olcsó, pillanatnyi örömöt okozó tárgyai, amelyek aztán hihetetlen mennyiségben öntik el a globális piacot? Kik azok az emberek, akik nélkül nem valósulhatott volna meg a „kínai gazdasági csoda”? És miért hajlandóak halálra dolgozni magukat, amikor a világ nyugati felén már a munkaidő-csökkentés és a munka-magánélet egyensúly megteremtése a menő? Végül pedig mit árul el rólunk mindaz, ami Kínában történik? Ezért kell látni az Erőltetett menet című filmet.





Programozott románc
 

Programozott románc

Van kész válaszunk arra, hogy mi tesz minket emberré? Közhelyek forognak a szánkban, ha megkapjuk ezt a nagy és súlyos kérdést, talán érezzük, sejtjük, mégis nehezen körvonalazzuk. Szerencsére időről időre veszi valaki a fáradságot, és igyekszik megfogalmazni helyettünk ő. Lássuk, mire ment Maria Schrader és az Én vagyok a te embered.

Cirko Film Cirko Film


És egyszer csak... kihagytak egy csomó ziccert Carrie Bradshaw új életéből
 

És egyszer csak... kihagytak egy csomó ziccert Carrie Bradshaw új életéből

A Szex és New York újragondolása, az HBO-n a héten véget érő És egyszer csak… megosztotta a rajongókat és a kritikusokat is. Voltak, akik üdvözölték, hogy ötvenes nőket látunk a képernyőn, mások kínosnak találták, hogy a szereplők, mintha csak évtizedes hibernálásból ébredtek volna, úgy csodálkoznak rá a körülöttük lévő világra. A reboot egyszerre próbál meg nosztalgiával visszanézni a Szex és New York-os múltjára, miközben szégyenkezik is a régi idők miatt, ezért aztán nem győz feloldozást kérni, ami viszont biztos recept a kisiklásokhoz. Milyen ziccereket hagytak ki és milyen kérdéseket hagytak nyitva? Ezúttal a tíz rész mérlegét vonjuk meg néhány kulcstörténet mentén.